fbpx
post

Kaune, Dainavos mikrorajone, prekybos miestelio „Urmas“ teritorijoje, neseniai duris atverė naujas istorizmo stiliaus pastatas. Pastato architektas Ričardas Stulpinas sako, kad šis statinys sužmogins ir sušvelnins šios Kauno dalies pramoninį charakterį.„Pagrindinis užsakovo ir mūsų tikslas – atkurti tradicinio turgaus – jomarko – dvasią. Jomarkai būdavo mūsų miestelių šventės, kurių laukdavo ir joms ruošdavosi, į kurias sugužėdavo daugybė žmonių ne kiek apsipirkti, kiek pabendrauti, paplepėti, pasidžiaugti. Tad jei mums nors kiek pavyktų priartėti prie tokios nuotaikos sukūrimo, manytume, kad einame teisingu keliu“, – sakė architektas R. Stulpinas.

Naujame pastate įsikūrė prekybininkai, teikiamos įvairios paslaugos.

Daugiau nei 20 metų restauravimo projektavimo srityje išdirbęs architektas priduria, kad pastato statyba užtruko ilgiau nei įprasta, nes statant tokius pastatus negalima skubėti.

„Tokio stiliaus pastatų statyba reikalauja labai didelio kruopštumo, atidumo, kartais net tam tikro neskubėjimo. Šio objekto statyba kartais primindavo restauravimo darbus. Tai buvo tarsi iššūkis mūsų komandai“, – sakė R. Stulpinas.

Šio istorizmo stiliaus pastato bendras plotas – daugiau kaip 600 kv. m., užstatymo plotas – daugiau nei 1000 kv. m. Statybos buvo pradėtos 2012 metais. Bendra investicijų suma daugiau nei 3 mln. litų.

Sužinokite pirmi. Užsisakykite URMAS naujienas.